Vlastimil Podracký / Tomáš Krystlík / Kdo za co může / Debatní klub

 • Published on 10 months ago

  KOLEKTIFKOLEKTIF

  Runtime: 1:36:23

  Český spisovatel, konzervativní myslitel a publicista Vlastimil Podracký a česko-německý spisovatel a Tomáš Krystlík pojali svou debatu jako souhrn témat vztahujících se k možnému výkladu politických událostí majících vztah přímý i nepřímý k naší republice. Hledají odpovědi na otázky například: Je koncept Evropské unie správný a přínosný pro všechny státy nebo jen pro některé? Na jakých základech stojí evropská bezpečnostní politika, která se vymezuje vůči Rusku a jakou roli v tomto směru hraje migrace.
  Rusko je hybatelem české politické scény a dokázalo umístit své agenty do nejvyšších pater mocenské reprezentace, například v podobě prezidenta Zemana?
  Tyto a další otázky směřují k zodpovězení hlavní otázky - Kdo za co může?

Mylous Jakes
Mylous Jakes

Koukám podruhé a po hodině zjišťuji, že Dr. Krystlík má komediální talent a smysl pro humor. To je u Němců vzácné. Asi v něm zůstala ještě kapka české krve.

Month ago
Steniol Budinex
Steniol Budinex

Krystlík je jen prachobyčejný zakomplexovaný afektovaný trotl.

3 months ago
TUZEXTUZEX
TUZEXTUZEX

Jako kabaret dobré

4 months ago
Peter Krajčovič
Peter Krajčovič

To že se v Rusku uskuteční na hranicích s Pobaltskými státy vojenské cvičení, jehož se dle vyjádření pana Krystlíka zúčastnilo 150 000 vojáků, přeci NENÍ DŮKAZ, že to je příprava na invazi do Evropy!? ... Co se třeba podívat na dané cvičení s pohledu Ruské generality? - NATO se rozšiřuje od 90 let směrem na východ! (stačí si na netu zadat "základny nato kolem ruska") - Západ se podílel a stále podílí, na rozpadu Ukrajiny. (Stejně tak se podílela podílí na rozpadu Jugoslávie, Libye, Sýrie, Iráku) - V Kosovu kde vládnou západem zlegalizovaní teroristé z UČK, je vojenská základna USA. (Camp Bondsteel) - Zkuste si porovnat roční vojenský rozpočet Ruska a USA :-) - Dobré je také porovnat kolik která strana Západ vs. Rusko má vojáků (území není dobyté do chvíle, dokud není obsazené vlastními vojáky) a pak se podívat na Rozlohu Ruska a selským rozumem si říci, jestli je v Jeho silách ekonomických i finančních vézt invazní válku do Evropy??? Jinými slovy: - Ruský medvěd je přirozeně nebezpečný ve chvíli, kdy cítí ohrožení svých zájmů, tedy "leze-li mu někdo do revíru, v horším případě do brlohu). ... A zatím mi nikdo nevysvětlil, proč by Rusko nemělo mít své zájmy podobně jako je má USA, nebo Čína??? Nechme " Míšu" na pokoji a chovejme se k němu s respektem a zároveň respekt vyžadujme a bude vše v pořádku. Obchodujme, jezděme do RF na dovolenou, kupujme si tam nemovitosti, zkrátka, vycházejme jako dobří sousedé.

4 months ago
TUZEXTUZEX
TUZEXTUZEX

Neúspěšný zamindrákovaný emigrant.

5 months ago
Tea Break
Tea Break

Krystlík je tak arogantní, že nevím jestli budu mít sílu to dokoukat.

7 months ago
Yasser Juice Arafat
Yasser Juice Arafat

Krstlík army!

8 months ago
Frantisek Chomat
Frantisek Chomat

Je ci neni nebezpecna demagogie pane Krystlika? Nebezpecna je v tom, ze svoje tvrzeni opira o nektera fakta. Ovsem jak to v propagande byva, nektera fakta zamlcuje, jina zvyraznuje, dava jim jiny vyznam, zamenuje nasledky s pricinami a dochazi zamerne k predem pripravenym zaverum. Nakonec se ale stava pro cast posluchacu smesnym, pro vetsi cast odpornym, protoze prilis tlaci na pilu. Vzdy mu totiz vyjde, ze cesky narod je narodem hlupaku, sluhu a pokud vubec narodem je, ma pravo na existenci jen v podruci naroda nemeckeho, ktery mu vzdy pomahal. Vzdyt ani ti naciste nebyli tak spatni, nemysleli to s nami zle a my jsme se jim tak hnusne odvdecili vyhnanim. Hitler vubec nechtel valku, jenze zapadni staty ho do ni dotlacily. Pohled na dnesni svet ma take jasny. USA, a je to od nich velka obet, udrzuji poradek a mir v Evrope a na celem svete, ktery chrani pred ruskym agresorem. V EU je jediny problem, ze ve volbach rozhoduje plebs, ktery nicemu nerozumi a ma spatne informace. Jenze Krystlik nechape, stejne jako soucasna propaganda, ze snazit se presvedcit nekoho o svoji pravde a zaroven ho urazet, zesmesnovat, povysovat se nad neho, to asi uspech neprinese. Mozna tak u nejakych sebemrkacu. Ti ale uz vysli z mody.

8 months ago
Vašek J
Vašek J

Kde nalzenu informaci, že Zeman byl 3 roky v osmdesátých letech Tádžikistánu? https://youtu.be/v_8brz8qb-o?t=3041

9 months ago
Mylous Jakes
Mylous Jakes

Dr. Krystlík opět předvedl, že jeho vztah ke státům mimo Německo je povýšenecký. Jeho protičeské zájmy jsou obecně známy, avšak zde svoji pangermánskou nadřazenost převedl ještě o stupeň výš. Ví vůbec, že dnešní ekonomika Německa je mnohem více závislá na zemích okolo než naopak? HNP Německa byl o 18% vyšší než HDP, což znamená, že tento podíl německého produktu byl vytvořen mimo vlastní zemi, tedy např. u nás. U nás je to naopak. Náš NHP je nižší než HDP, tedy peníze od nás odcházejí. My dotujeme vyšší životní úroveň Němců z naší práce, zatímco aby tato nadhodnota zůstala u nás a zvyšovala naši životní úroveň. Krystlík je zkrátka dobrovolným agentem sudetských zájmů.

9 months ago
Norimberk
Norimberk

Pan Krystlík vaří kaleidoskopický guláš. Bohužel.

9 months ago
Ondra Kafka
Ondra Kafka

Svět pana Krystlíka je velmi jednoduchý: kdokoli má jiný názor než on a než politický mainstream evropské unie, je buď proruský agent, nebo hlupák/chudák, který se nechal ovlivnit ruskou propagandou (médii placenými Ruskem). Gratuluji k této prostoduchosti, přiznávám, že musí být, svým způsobem, velmi osvobozující (netřeba přemýšlet, trápit se s logickým myšlením, netřeba se zabývat nuancemi, stačí vše na někoho svést a je vymalováno).

9 months ago
Jan Soucha
Jan Soucha

Herr Krystlik, a kdo si přeje evropskou federaci? Viz. peripetie s evropskou ústavou a posléze Lisabonskou smlouvou. Kolik národů řeklo NE a nebylo to nic platné? Máte své vidění světa, rád bych věřil tomu že minoritní.

6 months ago
Ondra Kafka
Ondra Kafka

Ale jděte, vnitroponikové transfery jsou jedním ze základních způsobů, jak matky vyvádějí prostředky ze svých dveřinných společností. Mám toto ověřené z vlastní zkušenosti. Dcery platí matkám za nejrůznější licence, systémy, know-how a podporu a tyto platby jdou přímo do nákladů. Dále putují do zahraničí, kde jsou teprve zdaněny. To, zda je český subjekt afilace nebo samostná CZ společnost vlastněná zahraničním kapitálem, je zcela irelevantní, mechanismus je stejný. Matkám je jedno, zda dceřinná společnost skončí u nás ve ztrátě nebo v mírném zisku, důležitý je zisk mateřské společnosti, protože tam jsou akcionáři, tam se stanovuje hodnota akcií a výše dividendy. Tolik k tématu, které jste začal tím, že "zisky" odcházejí z ČR výhradně po zdanění. Nemáte pravdu.

9 months ago
Ondra Kafka
Ondra Kafka

K Vašim bodům (1) částečně souhlasím, nejsme zatím schopni v takové míře vyvážet výrobky s vysokou přidanou hodnotou a realizovat investiční celky (2) Zisky samozřejmě neodcházejí jen po zdanění, ale odcházejí ve velké míře prostřednictvím vnitropodnikových transferů dcera => matka bez jakéhokoliv zdanění. (3) Dovoz nekvalitního zboží, je až v poslední době konečně doložen a představa, že český management diktuje západním výrobcům ceny a nízkou kvalitu, to je směšné. Český manager má takový vliv, že korporátu nadiktuje, aby riskoval svou pověst a dal všanc pověst svého produktu? Mimochodem, v debatě mluvíte o Ukrajině, je dobré si v této souvislosti připomenout, jak začala ukrajinská krize. Začala obchodní(!) asociační dohodou, kterou Janukovič nepodepsal, a kterou se EU pokusila postupně připojit 40 milionový trh k EU. Nám trvalo 25 let, než jsme zjistili, co k nám západ exportuje a dalších 5 let to budeme řešit. Za těch 25 let jsme si dílem sami (leností a pohodlností) poničili vlastní zemědělství a ruku v ruce toto bylo dokonáno politikou EU (cukerné a jiné kvóty, nesmyslná dotační politika). Asociovaným Ukrajincům by to trvalo také pěkně dlouho a mezitím by měla EU k dispozici 40 milionový trh jako odbytiště pro své výrobky a rezervoár levné, celkem kvalifikované pracovní síly. Tolik moje doplnění k neokolonialistickému přístupu EU a prosperitě centra vers. stagnace periferie, potažmo k podpoře/nepodpoře celého EU projektu.

9 months ago
Porucik Drebin
Porucik Drebin

Debatní klub memes - https://www.facebook.com/debatniklubmemes/

10 months ago
Tomáš Marný
Tomáš Marný

Au, vyroky pana Krystlika mi zpusobovaly fyzickou bolest. Ceska televize je dle nej proruska. Pane Krystliku, CT behem prezidentskych voleb v USA natolik hystericky davala jasne najevo, ktery kandidat je spatny a ktery je ten spravny (soudruzka Hillary), ze se od toho musela distancovat rada, protoze to bylo prilis, cituji "Česká televize v pořadu Americká volební noc odvysílala nevyvážené a neobjektivní zpravodajství, během něhož docházelo k nadržování jedné straně, zejména soustavnou a zcela jednostrannou kritikou jen jednoho z kandidátů na amerického prezidenta.“ zprava rady ze dne 12. ledna. lonskeho roku. No a pokud se nepletu, Rusko je obvinovano z manipulovani US voleb ve prospech 'Trumpa. No tak neni ta CT z toho Ruska rizena nejak blbe? Ne, to zase realita dava na frak vasemu konspiracnimu vesmiru. Ale nenechte si ho rozbit, kazdy ma pravo na svou viru. Kratce po tom co oznacite CT za proruskou oznamite, ze CT uz mnoho let nesledujete. Velmi konzistentni :) Vase bludy na tema ilegalni migrace. Obhajoba Merkelove Willkommenspolitik ze by jinak pohrbila Schengensky prostor. On pane Krystliku Schengensky prostor plati pro obcany EU, ESVO atd. a nikoliv pro nekoho, kdo vnejsi hranici prekrocil ilegalne. Neni problem abyste si precetl primo zneni umluvy, https://www.bka.de/SharedDocs/Downloads/DE/DasBKA/Aufgaben/InternationaleFunktion/Schengen/schengenSDUE.html doporucuji i tu cast o azylantech, on je Schengensky prostor definovan neobycejne chytre, ale Merkel se otevrene hlasi porusovani umluvy. Jestli potrebujete mit svoje konspirace, tak popravde se nejvic nabizi ze ruskym angentem je Merkel a spolkovou vladu ridi Putin, protoze kdybych ja chtel rozlozit Evropu, nazenu tam nekolik milionu muslimu a zaridim u vrcholnych evropskych politiku, ze to pujde hladce. JInak ty pribehy ze za to vsechno muze Orban, rizeny z Ruska, ktery naskladal to autobusu 20 tisic uprchliku a poslal je na Rakousko. Vase veta, ze Rakousko zadalo o kooperaci Nemecko, protoze 20 tisic pro Rakousko by bylo moc. Coze? Vite kolik prislo do Rakouska ilegalnich migrantu od roku 2014? Ono je to "trosku" vic nez 20 tisic. Kolik procent z ilegalnich migrantu do Evropy od r. 2014 je 20 tisic? Vzdyt to neni ani jedno procento. Ale stejne za celou migracni krizi muze Orban s autobusama, zejo? Nigel Farage ze uvrhl svoji zemi do zleho Brexitu a stahnul se z verejneho deni. Bohuzel jde videt ze sledujete jen ceska media. Ono to totiz vubec neni pravda. Zkuste napsat jeho jmeno treba na youtube; Farage chodi pravidelne do radia, televize, na rozhovory, diskutuje s volajicimi, ke vsemu celem. Brexitu venoval mnoho let sveho zivota, kdy prakticky nebyl doma a nemel na nic jineho cas. Po uspechu dava smysl, ze by se take rad konecne venoval treba rodine. Nicmene ohlasil ze kdyby to zkousela konzervativni vlada zahrat do autu a Brexit by nemel probehnout, vrati se do aktivni politiky. Prilis neprijemna pravda, ze, pane Krystliku? Jinak k vasim pravidelnym vyrokum tady v komentarich "nikdo se mnou nechce jit diskutovat, vsichni se me boji". Neboji se vas nikdo, po shlednuti tohoto videa se nikomu moc nedivim. Vy nevedete dialog, vy nediskutuje. Skacete do reci, uchechtavate se, rvete "jezismarja" a "moment!". A pak uz zase jenom a jenom vedete svou. Takhle se mnou "diskutuje" muj petilety syn. S dospelym bych se takto nebavil, vstal bych a odesel. Vam moc debatni klub nesvedci, spis by vam vyhovoval nejaky format monologu, neco jako "zvanim a zvanim, furt pryc". Jak jsem na zacatku psal, az do konce jsem tohle video nedal; zpusobovalo mi to poslouchat fyzickou bolest.

10 months ago
Jan Soucha
Jan Soucha

Herr Krystlík. Nikoli pouze formálně, ale i fakticky. Z titulu vlastníků i vrcholového managementu. Vaše tvrzení musím odmítnout jako čirý alibismus - tvrzení že danému stavu v maloobchodě nedokázali zabránit by totiž předpokládalo, že to aktivně zkoušeli a zkoušejí (tj. že jdou proti svým vlastním ekonomickým zájmům) a to je dle mého názoru nesmysl. Zlato snášející slípce přece nezakroutí krkem! Co se týče těch údajných mýtů - rozhodně nejste jediný, kdo něco podobného tvrdí, viz. třeba Jan Tesař ve stati Mnichovský komplex. Přes jistá relevantní fakta v jeho stati, a ostatně ve Vašich Zamlčených dějinách se jako čtenář nemohu zbavit dojmu, že byly napsány pod vlivem velmi negativních emocí k vlastnímu národu a vysvětlení některých faktů mi připadá velmi subjektivní. Tím Vám ovšem neberu, že ve spoustě faktů máte pravdu. Nicméně finální soud rozhodně nemohu přijmout jako k Čechům spravedlivý. Vnímání a nazírání na svět je vždy individuální a nazývat opačný pohled hned bludem je velmi odvážné.

6 months ago
Jan Soucha
Jan Soucha

Herr Krystlík, děkuji za krátký exkurs do problematiky výroby aut, se kterým víceméně souhlasím. Bohužel mne ale nepřesvědčíte o tom, že zahraniční management v česku fungujících zahraničních filiálek je bez viny a vše jde na vrub jen a pouze českému lumpen-managementu. Kdyby to tak platilo, asi by západní firmy firmy, hlavně ty textilní, nevyužívali práci třetího světa za otřesných podmínek. Češi mají jistě mnoho chyb a ne vždy jsme k sobě upřímní, ale máslo na hlavě mají všichni, i Ti Vámi tak milovaní Němci. Zeptám se Vás upřímně, i když neočekávám odpověď - stydíte se za to, že pocházíte z našeho národa? Byť asi chápu, že se necítíte býti Čechem, což respektuji, byť nechápu. Ať se Vám daří.

6 months ago
Jan Soucha
Jan Soucha

Ještě bych chtěl dodat, Herr Kristík, že si vážím příležitosti s Vámi diskutovat a to, že mi odpovídáte velmi kvituji. Určitě nechci nějakým způsobem narušit Vaši integritu. Jen se mi zdá Vaše chování poněkud pokrytecké. Ovšem, mohu se mýlit a rád se nechám přesvědčit. Takže Vám přeji jen to dobré a hlavně pevné zdraví!

6 months ago
Parmenidés z Eleje
Parmenidés z Eleje

Pane Krystlíku, pořád nemohu pochopit znovuzvolení soudružky Merkel. Buď jsou Němci tak hloupí, nebo trpí jakousi stádností... "willkommenskultur" určitě nepovede ke světlým zítřkům. Jinak Vaše tendence, vidět za každým rohem ruského agenta je směšná, a to hlavně při pohledu na některé osobnosti EU, soudružku Merkel jsem již zmiňoval. Např. složení Barossovy Komise. Deset z dvaceti sedmi evropských komisařů byli před pádem komunismu členy komunistických stran svých zemí. Dva z nich byli členy KS Sovětského svazu (Estonec Siim Kallas a Lotyš Andris Piebalgs), dva byli členy Komunistické strany Československa (Čech Štefan Füle a Slovák Maroš Šefcovič), jeden byl členem Komunistické strany Jugoslávie (Slovinec Janez Potočnik), jedna komisařka byla členkou Komunistické strany Řecka (Maria Damanaki). Jeden byl členem portugalské Maoistické strany (předseda komise Barosso) a paní Ashtonová, komisařka pro zahraničí, byla členkou Sověty sponzorovaného "mírového hnutí". Členem Komise byl dokonce člen bývalého Nejvyššího sovětu SSSR - estonský komisař pro dopravu Siim Kallas. Doporučuji přečíst si "Manifest z Ventotene" italského komunisty Altiera Spinelliho, který je považován za duchovního otce EU, abyste měl představu, jakou další říši chtěji soudruzi Němci vybudovat. Ostatně "Bílá kniha o budoucnosti EU", která spatřila světlo světa v březnu 2017, je také zajimavé čtení a leccos odhaluje. Tentokrát už to nebude v intencích soudruha Marxe, ale spíše soudruha Horkheimera a Marcuseho. Vaše názory na problematiku Islámu či koexistenci více civilizací na jednom teritoriu, nemá smysl komentovat. Neměl jsem sílu debatu doposlechnout.

10 months ago
Mylous Jakes
Mylous Jakes

Pane doktore, Němci jsou národem, který neustále má touhu vládnout světu, ale podle historických zkušeností by měl být zbaven práva na jakoukoli vládu nad čímkoli. Dějiny Německa samého jsou dějinami válek, rozbrojů, nesourodosti a neschopnosti smířlivých řešení. Od raného středověku po dnešek. Němci jsou dobří pracanti a k tomu by měli být vedeni především. Vládnout by jim ale měl někdo rozumnější. Pokud chcete skutečně pochopit celý ten dnešní kolotoč, jehož součástí je i migrční krize, pak Vám tento komentář snad trochu rozlepí oči.

9 months ago
Parmenidés z Eleje
Parmenidés z Eleje

Vaše tvrzení o zásazích na internetu je zavádějící, protože se netýká jen anonymních diskusí. Konkrétní příklad z poslední doby, je vypnutí polské internetové televize "wRealu24", kterou navštěvovali nejen různí komentátoři, historici, filsofové, ale i poslanci sejmu. https://www.youtube.com/channel/UCiwsDgj8mJnsGOr6oN-2OVQ Zablokován byl i twitterový účet německé poslankyně Beatrix von Storch. Jak je to tedy se svobodou slova? O jaké civilizaci tady mluvíte? Všechno co jsem popsal v předchozí odpovědi, jsou procesy anticivilizační a antikulturní, a na západ od našich hranic PŘEVAŽUJÍ. S původní anticko-křesťanskou civilizací už nemají téměř nic společného a také se k ní nehlásí. Je to demoralizovaná neopohanská společnost s prvky barbarství, zatím technicky vyspělá a řekněme konkurenceschopná, ale uvidíme co přinesou následující generace, které jsou plné ideologií, aktivismu s nevalným vzdělání a s nevelkou chutí pracovat.

10 months ago
Parmenidés z Eleje
Parmenidés z Eleje

To je tedy odvážné tvrzení! Vnímáte vůbec realitu? Kdyby neexistoval internet, který teď začíná být tvrdě cenzurován (Merkel by mohla povídat, Zuckerberg je u ní pořád), tak o pluralitě názorů si můžete nechat zdát. Do mainstreamových médií chodí pořád ty stejné prověřené tváře, což se dá doložit a ti nežádoucí jsou na černé listině se zákazem vstupu. Naše veřejnoprávní média si toto velmi rychle osvojila a jsou na stejné vlně jako ta německá, francouzská a další. Mám docela dobré informace o stavu svobody slova, a to nejen v západní Evropě, ale i např. v Kanadě a musím říci, že je to občas šok! Co se stalo s tím svobodným Západem, že jeho občané se o některých věcech bojí mluvit nahlas? Vy tady poukazujete na státy východního bloku, že tendují k levici, ale opak je pravdou, celý Západ je dnes nalevo! Celé to revoluční běsnění v podobě multi-kulti, gender, represivní tolerance a politické korektnosti totálně rozkládá společnost a neskončí to jinak, než katastrofou. Jak vypadá dnes Západ z hlediska nějaké perspektivy? Natalita mizerná, rodiny se rozpadají, vzdělání masové=úpadkové, étos práce skončil v propadlišti dějin, dekadence kam se podíváš, duchovní prázdnota převládá, ale materiálismus s hédonismem trhá rekordy! Toto všechno ještě okořeněno řízeným migračním přívalem, který zhoršuje bezpečnost obyvatel (ve Francii už druhým rokem výjimečný stav), a vyděluje části uzemí, která se mění v No-go zóny. S tímto se máme hodnotově ztotožnit? Když někdo nechce vidět FUNDAMENTÁLNÍ problémy západní civilizace a mává mi pořád kolem hlavy Putinem nebo Moskvou, tak si říkám, že musí být v zajetí nějaké ideologie.

10 months ago
Ľubomír Drinka
Ľubomír Drinka

pane krystlík no vážne ja sledujem ako ste ovplyvnený nejakou inou propagandou, lebo 1. na politické veci máme inú časť mozgu. 2. politika je hlavne o emóciách, či niečo, nejaké rozhodnutie, prináša úžitok alebo nie. so saudskou Arábiou a cenami ropy to máte úplne pomýlené. nie usa saudská Arábia začala znižovať ceny ab zabránila strate trhu, ktorý by zabral bridlicový plyn, chceli aby celý ten projekt skrachoval. Ibaže američanom sa podalo znížiť náklady z 50 na 30 dolárov a rusko aby dohnalo výpadok začalo produkovať ešte viac ropy čím doviedlo saudskú Arábiu k tomu, že dnes musia princovia platiť za energie a zaviedli 5 % dph. 3. pán krystlík prosím vás to úplne jednoducho vyvrátiteľné bludy o ruskom vplyve na migráciu. Kto vysielal "wir shaffen das" v afrike? rusko? Aby ste pochopil čo sa deje vrátťe sa k príčine prvej svetovej, len Britániu nahradili USA, ktorí sa držia rímskej poltiky keď sa bijú dvaja tak nebijú mňa a ja na tom vždy zarobím. Oni sa ktomu priznali toľko krát, to je aj zbytočné zdrojovať. Michigen.

10 months ago
Ľubomír Drinka
Ľubomír Drinka

minimálne hypotéza existuje a je podľa veľmi jednoduchá Európa bola zamrznutá, čo znamená, že aj golfský prúd musel tiecť inakade.

10 months ago
Ľubomír Drinka
Ľubomír Drinka

Grónsko, nazval Grønlandom Erik Červenobradý nie preto, že by nejakým spôsobom vystihoval tamojšiu bohatú flóru, ale preto, aby prilákal na toto nehostinné miesto nových osadníkov. propaganda má zdá sa dlhšiu históriu http://www.gutenberg.org/files/17946/17946-h/17946-h.htm

10 months ago
Ľubomír Drinka
Ľubomír Drinka

tak to je teda logický klam. okrem toho intelektuáli je platonizmus teda protokomunizmus alebo aristokracia

10 months ago
Ľubomír Drinka
Ľubomír Drinka

Vo vašej knihe som došiel ku kapitole obsadenia porúria Nemeckom. Celkovo však vyplýva, že Francúzi mali od začiatku plán podeliť si Európu s Rusmi. Spomeňme že fr. porušili versaillský systém a takisto prakticky cez Beneša ovládali československú zahraničnú politiku. Do porúria vnikli nemci ako národ, pretože viete rovnako ako ja, že keď nemáte dobrý dôvod, tak si niečo také nemôžete presadiť. Hitler povedal, že československo je dýka do chrbta Nemecka od západu ako predmostie pre sovietsky zväz. Hitler podľa môjho názoru riskoval aby predišiel rozdeleniu nemecka medzi francúzko a sovietsky zväz. K tomu si pripočítajte, že briti dali plány tanku podľa ktorého sa vyrábal ľahký tank T26 a od američanov mali kolesopásový podvozok. Teraz k mníchovskej dohode. ako ste písali Hitler ponúkal mierovú dohodu o uznaní hraníc v hraniciach českého kráľovstva 6 x. Beneš svojím stanoviskom k Sudetám pravdepodobne mal vyvolať umožniť zámienku pre vstup sovietskeho zväzu. Samozrejme to padalo na poľsku a rumunsku. Hitler bol dobrý stratég. využil poľska a maďarska na rozdelení československa, tomu sa beneš snažil zabrániť homolovým pučom. Potom to malo byť poľsko, ibaže zrazu sa francúzko rozišlo so sovietskym zväzom a Hitler toho využil tzv. pakt ribentrop molotov. prakticky išlo o pokračovanie I. svetovej vojny, keď francúzko pokračovalo v útoku na nemecko nevojenskými prostriedkami.

10 months ago
Gawin the Grey
Gawin the Grey

S mnoha názory pana Krystlíka nesouhlasím. Je to ale každopádně chytrý, informovaný člověk jehož moudrost bohužel zatemňuje obří ego, k jeho škodě. Díky pánům za debatu

10 months ago
Gawin the Grey
Gawin the Grey

Tak debata "Obří ego pana Krystlíka" zní divně ne? :D

10 months ago
Gawin the Grey
Gawin the Grey

Tak jo :D nedaří se mi Vám to vysvětlit evidentně. Ještě jednou děkuji za vaše příspěvky do mého oblíbeného Debatního klubu a mějte se fajn.

10 months ago
David Pergler
David Pergler

Pane Podracký, bravo!! O tom dalším nemá cenu ani hovořit, pouze demagogie

10 months ago
drsnypejsek
drsnypejsek

Každých 20 vteřin jsem si při poslechu páně Krystlikových vývodů musel ulevit povzdechem: To je vůůl. Ještě větší, než jsem myslel.

10 months ago
drsnypejsek
drsnypejsek

Bylo by mi ctí s Vámi podebatovat. Pokud mne Debatní klub pozve. A omlouvám se za ta osobní negativa že své původní odpovědi....bylo to kvůli pletení si EU s EHS.

10 months ago
KOLEKTIF
KOLEKTIF

zkuste prosím příště svou kritiku bez urážek. Děkuji

10 months ago

Next videos